Doborowe auta – kupisz je na wyjątkowych licytacjach

Każdy z nas marzy o życiu w splendorze, niestety, świat jest tak zbudowany, że nie każdy w tym luksusie może żyć. W następstwie tego opowiastki o tym, że jakiś pojazd należący do kogoś ważnego został kupiony za ciężkie finanse, na ogół traktujemy z przymrużeniem oka. Okazuje się, że dużo z używanych przez ważne osoby przedmiotów, kiedy trafi na aukcję, ma prawo uzyskać wartość przekraczającą znacznie wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są eleganckie samochody, które kiedyś były własnością kultowych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się gustowne samochody, należące do usuniętego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on duże zamiłowanie do luksusu, wszystkie samochody znajdujące się w jego stajni były samochodami krótkich serii, produkowanych dla najbogatszych ludzi tego świata. To kłopotliwe, tunezyjski tyran, dyktator został obalony, a uciekając razem z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszystkie swoje idealna musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na aukcję, żeby odzyskać choć drobną część zagrabionych przez niego dewiz. 

Które automobilowe perełki pojawiły się na licytacji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Licytacje stylowych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni chcą kupić samochód mający swoją historię, inni chcą z bliska obejrzeć splendor oraz zadumać się nad blaskiem innych. Nieraz, z racji na własną wartość historyczną, ceny takich samochodów szybują w górę. Niejeden chciałby jeździć autem, który kiedyś należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone lub innej gwiazdy. I właśnie w wypadku wozów stylowych, które pozostały wystawione na aukcje z przeróżnych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na witrynie trip prezentujemy takie przypadki.

Licytacje aut gustownych cieszą się obszernym zainteresowaniem. I nie chodzi tutaj tylko o samochody najnowszej generacji – w szeregu przypadków się zdarza, że najwyższe kwoty zdobywają samochody kilkudziesięcioletnie, jednakowoż mające jakąś własną historię. Jak dotychczas, najwyższą cenę uzyskał samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został zbyty za astronomiczna sumę 16,4 mln dolarów. Jest to najlepszy wynik cenowy na aukcjach samochodowych. O tym samochodzie wiadomo tylko, że poprzez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na obszarze Stanów Zjednoczonych i Europy, kto jest jego odbiorcą – nie ujawniono.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              cars

https://www.fox360.net/pl         technologia

https://www.fox360.net              automotive

https://bluepanther24.com/ – cars

https://bluepanther24.com/pl – technika

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *