Epipremnum, najprostsza roślina ever

przez | 2023-01-12

Epipremnum, znane również jako Pothos, to roślina, która cieszy się coraz większą popularnością wśród miłośników roślin doniczkowych. Jest łatwa w pielęgnacji, a jej piękne, zwisające liście przyciągają wzrok. Poniżej przedstawiam kilka ważnych wskazówek dotyczących pielęgnacji Epipremnum.

Najważniejszą rzeczą jest dostarczanie odpowiedniej ilości światła. Epipremnum lubi światło rozproszone, ale nie powinna być wystawiona na bezpośrednie promienie słoneczne, co może prowadzić do poparzenia liści.

epipremnum

Podlewanie epipremnum

Drugą ważną rzeczą jest podlewanie. Roślina ta lubi wilgotne podłoże, ale nie powinno się dopuszczać do przelania. Najlepiej jest sprawdzić, czy podłoże jest suche palcem przed podlaniem. Epipremnum należy podlewać regularnie, ale nie należy przesadzać z ilością wody.

Trzecią ważną rzeczą jest nawożenie. Roślina ta lubi regularne nawożenie, ale nie należy przesadzać z ilością nawozu. Najlepiej jest stosować nawóz do roślin zielonych raz w miesiącu w okresie wzrostu.

Przesadzanie epipremnum

Czwartą ważną rzeczą jest przesadzanie. Epipremnum powinno się przesadzać co dwa lata, aby zapewnić jej odpowiednią ilość miejsca do rozwoju. Należy pamiętać, aby używać do tego celu żyznego podłoża i większej doniczki.

Ostatnią rzeczą jest przycinanie. Epipremnum jest rośliną zwisającą, dlatego należy przycinać jego przerośnięte gałęzie, aby zachować jego atrakcyjny wygląd.

Jeśli szukasz poradnika pielęgnacji Epipremnum zajrzyj na plantip.pl Znajdziesz tam poradniki i niezbędniki pielęgnacji roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *